Дома Фудбал Останато Голем ден за Џерард: Ренџерс е шампион на Шкотска!

Голем ден за Џерард: Ренџерс е шампион на Шкотска!

Фудбалерите на Ренџерс се нови шампиони на Шкотска!

Екипата на Стивен Џерард и математички стана шампион откако Селтик денес ремизираше со Данди (0:0). Ренџерс стигна до својата 55. титула и на тој начин ја прекина низата на Селтик кој беше шампион секоја година од сезоната 2011/2012

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…