Дома Фудбал Големо достигнување на Рамос: Ова им успеало само на четворица „кралеви“

Големо достигнување на Рамос: Ова им успеало само на четворица „кралеви“

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос стигна до големо достигнување во синоќешната победа над Севиља.

Имено, Рамос стигна до 400-та победа во дресот на Реал Мадрид и тоа после одиграни 611 официјални меча (99 ремија и 112 порази).

Со ова дефанзивецот влезе во одбрано друштво и моментално се наоѓа на 4-то место на сите времиња.

Играч со најмногу победи за „кралскиот“ клуб е Икер Касиљас (463 победи), па следи Раул (429) и Санчис (412).

33-годишниот Серхио Рамос ја игра својата 15-та сезона на „Сантиаго Бернабеу“ и веќе има 20 освоени трофеи со „кралскиот“ дрес.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Неверојатна грешка на Ноер за која долго ќе се зборува (видео)

Баерн Минхен го пречекува „фенерџијата“ Падерборн и на полувремето резултатот е 1:1. Домаќ…