Дома Фудбал Италија Големото промашување на Роналдо против Лече (ВИДЕО)

Големото промашување на Роналдо против Лече (ВИДЕО)

Јувентус вчера го победи Лече со убедливи 4:0, Кристиано Роналдо овој пат не одигра лош натпревар запиша гол и две асистенции, меѓутоа во првото полувреме имаше едно неверојатно промашување.

Роналдо по едно нафрлување остана сам во шеснаесетникот и од неколку метри не успеа со глава да ја смести топката во мрежата што не е својствено за него.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Официјално: Судот донесе одлука, Сити ќе игра во Лигата на шампиони!

Арбитражниот спортски суд (КАС) во Лозана денес ја објави одлуката на жалбата на Манчестер…