Дома Топ вести Голема распродажба во Барселона!

Голема распродажба во Барселона!

Во Барселона се спрема голема распродажба ова лето и неколку ѕвзеди ќе го напуштат клубот, пренесуваат каталонските медиуми.

Раководството на Барселона има намера да го засили тимот со неколку големи имиња, па за таа цел е спремна да стави на продажба неколку свои играчи.

Каталонски „Спорт“ денес ги објави имињата на дури осум фудбалери кои се ставени на трансфер листа, што значи дека на лето не очекува голема реконструкција на „Камп Ноу“.

Од „Камп Ноу“ може да си заминат: Иван Ракитиќ, Артуро Видал, Самуел Умтити, Мартин Браитвајт, Филипе Кутињо, Јуниор Фирпо, Антоан Гризман и Нето.

Паузата во сезоната поврзана со пандемијата на коронавирус сериозно ќе влијае на финансиските можности на Каталонците во текот на летото, како и на спецификите на пазарот.

Најмногу пари се очеква Барселона да добие од Антоан Гризман, кој минатото лето пристигна на „Камп Ноу“ за 120 милиони евра, како и за Филипе Кутињо кој ќе се врати од позајмица во Баерн.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Дортмунд порача: Санчо може да си оди, но не очекувајте попуст

Раководните лица на Борусија Дортмунд, испратија јасна порака до заинтересираните клу…