Дома Фудбал Германија Ги изненади соиграчите: После ваква брзина заслужено го викаат „Турбо Серж“

Ги изненади соиграчите: После ваква брзина заслужено го викаат „Турбо Серж“

Соиграчот што му ја додаде топката веќе се откажа од акцијата и се нервираше што пребрзо му ја пуштил на Серж Гнабри, но „Турбо Серж“ не мислеше дека тоа е пребрза топка. Стигнувањето на истата и погодокот за него делува како да беа само рутина.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Пиоли заминува, Милан спреми список од три имиња

Tимот на Милан нема баш најдобри резултати сезонава, па поради тоа започнува да се тресе и…