Дома Актуелно Гвардиола си призна: Ако Арсенал вака продолжи нема да ги стигнеме

Гвардиола си призна: Ако Арсенал вака продолжи нема да ги стигнеме


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола изјави дека неговиот тим ќе мора да биде речиси перфектен ако сака да го стигне Арсенал.

Манчестер Сити моментално е втор на табелата во Премиер лигата со осум бодови помалку и натпревар помалку од Арсенал.

„Начинот да се намали разликата е да се играат добри натпревари и да се победи. Арсенал ќе стигне до 100 или повеќе бодови ако продолжи како до сега. Ако продолжат на овој начин, нема да ги стигнеме.

Мораме да да бидат речиси перфектни, се надеваме дека малку ќе паднат во формата, бидејќи против Њукасл беа одлични иако не победија“, изјави Гвардиола.

Арсенал во овој момент е лидер на табелата, додека Сити својот натпревар од ова коло го игра вечерва против Челзи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Братот на Меси ја нападна Барселона: Тие се неблагодарници, никој не ги знаеше пред Лео

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Братот на Лео Меси, …