Дома Топ вести Гвардиола го отпиша капитенот – тргнува по нов дефанзивец!

Гвардиола го отпиша капитенот – тргнува по нов дефанзивец!

Новата повреда на Компани е јасен знак дека Гвардиола нема да може серозно да смета на него во иднина, па Сити во јануари ќе тргне во потрага на дефанзивец.


Роналдо нека се пази, Мароко гази - 19 ден ↓↓↓Гвардиола по секоја цена сака да донесе стопер на „Етихад“ кој ќе биде партнер на скапо платениот Стоунс, бидејќи не му верува многу на Отаменди, а единствена алтернатива му е Коларов како централен дефанзивец.

Според тврдењето на медиумите повторно прва мета ќе биде Леонардо Бонучи за кого „граѓаните“ се спремни да понудат 60 милиони евра, но тешко е да се поверува дека Јувентус ќе се согласи на негова продажба.

Алтернатива за Италијанецот е Емерик Лапорте од Атлетик Билбао кој е поодамнешна желба на Гвардиола, и многу пореална опција од Бонучи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Бразил си оди дома: Хрватска е во полуфинале! 🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Не може поинаку …