Дома Македонски спорт Втор Македонец во Џенова, 16-годишен талент тргна по стапките на Пандев

Втор Македонец во Џенова, 16-годишен талент тргна по стапките на Пандев


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Maкедонскиот 16-годишен талент Томa Георгиевски е нов фудбалер на Џеова.

Станува збор за офанзивен играч за врска кој подолго време бил следен и од поголемите италијански клубови, меѓу кои бил и Милан. Георгиевски беше дел од ФК Њу Старс, а поради стилот на игра и физиономијата се стекнал со прекар „Новиот Милинковиќ-Савиќ“.

Георгиевски веќе настапуваше за младинските селекции на Македонија до 15, 16 и 17 години, но има и француски пасош. Италијанците го претставија како вториот Македонец во Џенова по Горан Пандев.

Пандев дресот на Џенова го носеше цели седум сезони.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Фудбалерот на Манчест…