Дома Останати Во Шпанија отворено обвинение против Конор Мекгрегор

Во Шпанија отворено обвинение против Конор Мекгрегор


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Ирскиот ММА борец Конор Мекгрегор е под истрага во Шпанија откако беше обвинет за физички напад на Ибица, соопштија денеска судските власти.

Случајот беше затворен, но судијата нареди тој повторно да се отвори откако доби повеќе детали за наводниот инцидент.

Судот не соопшти повеќе детали за случајот.

Шпанските медиуми наведуваат дека истрагата е поврзана со расправија со жена на јахта по забава на Ибица.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Легендарниот Федор брутално претепан замина во пензија🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Легендарниот Федор Е…