Дома Останати Во свој стил: Гатје немаше шанси со Кабиб, издржа само две рунди!

Во свој стил: Гатје немаше шанси со Кабиб, издржа само две рунди!

Кабиб Нурмагомедов вечерва во Абу Даби го победи Џастин Гатје и ја одбрани титулата во лесна категорија во УФЦ.

Од самиот почеток Кабиб доминираше, Гатје имаше неколку добри удари. Во втората рунда Кабиб ја заврши работата во негов препознатлив стил го загуши Гатје и така ја одбрани титулата шампиони.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Објавена последната гласовна порака на Марадона која ја испратил неколку часа пред смртта 🎥

Смртта на Марадона го потресе фудбалскиот свет. Еден од најдобрите играчи на сите времиња …