Дома Македонски спорт Мак ракомет Во Радовиш не се спиеше: Враќањето во Суперлигата со песна се славеше до зори 🎥

Во Радовиш не се спиеше: Враќањето во Суперлигата со песна се славеше до зори 🎥

Ракометниот тим на Радовиш вчера го изненади Еурофарм Пелистер 2 и со победа во бараж натпреварот се врати во друштвото на најдобрите во македонскиот ракомет.

Победата Радовиш ја обезбеси со голот од прекин на Здравко Постолов по истекот на времето.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Тој гол донесе големо славје помеѓу навивачите на овој тим, а победата се славеше и доцна во ноќта на градскиот плоштад во Радовиш.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Борко Ристовски го напушта Вардар!

Преку социјалните мрежи Борко Ристовски информираше дека ги напушта редовите на РК Вардар.…