Дома Фудбал Лига на шампиони Во Париз потфрлила и полицијата: Полицаец прска со солзавец навивачи кои имаат билети 🎥

Во Париз потфрлила и полицијата: Полицаец прска со солзавец навивачи кои имаат билети 🎥

Потфрлија Французите во организацијата на финалето во Лигата на шампионите и тоа е јасно.

Пред стадионот во Париз беше вистински хаос бидејќи навивачи на Ливерпул без билети се обидуваат преку оградите да влезат на стадионот (ТУКА), а во таквиот хаос и полицијата беше во незавидна поцизија.

Сега се појави и снимка на која се гледа како навивачи со билети се прскани со солзавец додека се обидуваат регуларно да влезат на стадионот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Бразилски новинар го критикуваше Жесус: Португеса е поголем клуб од Арсенал!

Бразилскиот напаѓач Габриел Жесус пред неколку дена официјално беше претставен како ново з…