Дома Фудбал Останато Во Европа само два клуба победиле на сите натпревари од почетокот на сезоната

Во Европа само два клуба победиле на сите натпревари од почетокот на сезоната

Фудбалската сезона е во тек, но и се уште има клубови кои од почетокот до денес ги имаат сите победи – такви се само два клуба.

Тимот на ПСВ во Холандија е лидер во Холандија и од почетокот на сезоната имаат 15 победи во исто толку натпревари и веќе се со 10 бода повеќе од второпласираниот Феенорд, а гол-разлика им е +46.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Следниоит натпревариграат против АЗ Алкмар на гости на 17-ти декември.

Вториот клуб кој има сите победи е Виртус од Сан Марино. Овој тим победи на сите 11 натпревари од првенството и се со пет повеќе бода од вторпласирана Ла Фиорита. Нивната гол-разлика е +22.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Oфицијално: Премиер лигата му врати бодови на Евертон!

Дисциплинската комсија на Премиер лигата донесе одлука за намалување на казната на Еверон.…