Дома Фудбал Останато Во викендот на евро-голови во Грција Камара постигна гол каков што ретко се гледа! (видео)

Во викендот на евро-голови во Грција Камара постигна гол каков што ретко се гледа! (видео)

Почнувајќи од убавецот на Димитри Паје, па Бирса против Рома, „кунг-фу“ голот на Ибра...Овој викенд беа постигнати навистина прекрасни погодоци, а еден кој сигурно ќе конкурира за најубав во сезоната беше постигнат во Грција.

Грчкиот гигант Олимпијакос вчера на свој терен запиша победа од 2:1 против тимот на Астерас Триполис, а во овој натпревар фудаблерот на црвено-белите Мохамед Камара постигна гол каков што ретко се гледа.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Харгривс: Вернер ќе ја грее клупата во Ливерпул

Раководството на Ливерпул веќе подолго време работи на трансферот на напаѓачот на Лајпциг,…