Дома Фудбал Останато Во Барселона не сакаат младите фудбалери да слават како Роналдо

Во Барселона не сакаат младите фудбалери да слават како Роналдо

Mладиот играч на Барселона Фермин Лопез се најде во центарот на вниманието после натпреварот за јуниорскиот тим на каталонскиот клуб.

Јуниорите на Барселона на последниот натпревар ја победија Корнеља со 3:2, еден од хероите на тимот беше 18-годишниот Лопез кој постигна гол со ножички. Лопез во 33. минута погоди на фантастичен начин со „ножички“ за 1:1. Ситуацијата поради која се најде во центарот на вниманието е неговата прослава на голот.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Тој славеше во стилот на Кристијано Роналдо, па дури го извика и познатот „сиууу“.

Тоа на Барселона не и се допадна, а доказ за тоа е видеото на каналите на социјалните мрежи каде што прославата е исечена.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Англичаните стравуваат: Кејн се мачи со повреда пред Европското првенство

Напаѓачот на англиската репрезентација и Баерн Минхен Хари Кејн (30) мака мачи со повреда …