Дома Фудбал Лига на шампиони „Воинот“ на Јувентус: Три бода на теренот, осум конци во главата

„Воинот“ на Јувентус: Три бода на теренот, осум конци во главата

Јувентус вчера запиша важна победа во рамките од Лигата на шампионите против Олимпијакос од 2:0, а незаменливиот столб од одбраната на „старата дама“ натпреварот го заврши со осум конци во својата глава.

Дефанзиецот на Јувентус, Џорџо Киелини, како што кажавме натпреварот го заврши со осум конци после еден жесток дуел со Бјорн Енгелис во последените минути од натпреварот.

Дербија во Мадрид и Минхен: Последна шанса за Тен Хаг? ↓↓↓

И двајцата завршија со крвави глави, но беа во состојба да го продолжат натпреварот.

Киелни после овој натпревар објави фотографија на својот Инстаграм профил под која порача: Добив три бода на теренот и осум конци во главата. Само победата е важна, мораме вака да продолжиме“.