Дома Видео Вознемирувачко видео: Тешка повреда на македонски фудбалер во Азербејџан 🎥

Вознемирувачко видео: Тешка повреда на македонски фудбалер во Азербејџан 🎥

Maкедонскиот фудбалер, Кристијан Велиновски кој настапува во екипата на Сумгаит од Азербејџан доживеа тешка повреда и го чека долга пауза.

Екс-фудбалерот на струмичка Брера се здоби со скршеница на ногата по еден груб старт од противнички играч. Сезоната за него дефинитивно е завршена и ќе може повторно да заигра фудбал по пауза од девет до 12 месеци.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Ѓоковиќ номиниран за уште едно престижно признание – брка рекорд на Федерер!

Новак Ѓоковиќ е номиниран е за наградата „Лауреус“ за најдобар спортист во светот. Најдобр…