Дома Останати Вознемирувачки снимки: Масакр на рели трка – убиени десет лица, има и повредени!

Вознемирувачки снимки: Масакр на рели трка – убиени десет лица, има и повредени!


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Вистински ужас се случил на 100-тина километри од американско-мексиканската граница откако напаѓачи убиле десет лица и раниле уште девет на рели трка.

Според информациите на локалните медиуми за овој напад одговорен е локалниот нарко картел.

По рафалниот напад напаѓачите влегле назад во своите возила и побегнале од местото на настанот.

Градоначалникот на градот Есенада каде што се случил нападот ангажирал специјална група која ќе го истражи целиот страшен случај.

Видео снимките кои се објавени на социјалните мрежи можат да бидат вознемирувачки за некои лица.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Ѓоковиќ со пресврт до полуфинале на Ролан Гарос

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Новак Ѓоковиќ по 12. пат ќе игра во полуфиналето на…