Дома Топ вести Влаховиќ се сели во Премиер лигата

Влаховиќ се сели во Премиер лигата

Раководството на Јувентус не усклучува продажба на Душан Влаховиќ на крајот на сезоната, пренесуваат италијанските медиуми.

Влаховиќ беше доведен како големо засилување за 80 милиони евра, но никако да ги оправда очекувањта, па Јувентус и минатото лето беше спремен да го продаде.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Таквата ситуација сака да ја искористи Арсенал, кој е во потрага по таков профил на напаѓач и спрема богата понуда.

Влаховиќ сака преселба во Премиер лигата и верува дека стилот на игра на Арсенал одлично ќе му одговара.

Артета има потреба од класичен напаѓач бидејќи оваа сезона на таа позија беше приморан да го игра Каи Хаверц, па е спремен да понуди 75 милиони евра за Влаховиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Чави потврди: Неговата иднина во Барселона е неизвесна!

Сезоната заврши за Барселона, но изгледа дека турбуленциите се уште не поминале. Сеуште не…