Дома Фудбал Репрезентации Владата на Холандија постави важен услов за навивачите кои сакаат да влезат на „Јохан Кројф“ Арената

Владата на Холандија постави важен услов за навивачите кои сакаат да влезат на „Јохан Кројф“ Арената

Македонската фудбалска репрезентација на 21. јуни ќе го одигра натпреварот со Холандија кој ќе биде последен во групната фаза.

Надлежните во Холандија објавија дека сите фанови кои ќе сакаат да се појават на „Јохан Кројф Арената“ ќе мораат да исполнат еден важен услов.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Владата на Холандија побара од федерацијата сите фанови кои сакаат да бидат на стадионот да имаат негативен ПЦР тест направен на денот натпреварот.

Резултатот од тестот ќе се добива за околу еден час по тестирањето. Оние кои што сакаат да се пријава тоа може да го направат – тука.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Англичаните стравуваат: Кејн се мачи со повреда пред Европското првенство

Напаѓачот на англиската репрезентација и Баерн Минхен Хари Кејн (30) мака мачи со повреда …