Дома Луд Спорт Видете го еден од најлудите нокаути на годината!

Видете го еден од најлудите нокаути на годината!

0

Јорданскиот борец Хасан Кашу успеа да го нокаутира својот противник со „хед кик“ додека се бранеше на легнат на падот.

Тоа беше навистина импресивен потег кој веднаш го обиколи боречкиот свет и е една од најневеројатните завршници во последно време.

Иако нокаутите во ММА не се новост, овој е навистина специфицен и немојте да пропуштите да го видите!

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Луд Спорт

Проверете

Видео: ОТКРИЕНО – Еден од Хрватските хулигани во дербито е познат ММА борец!

Дамир Товариќ бил еден од хрватските хулигани кои учествуваа во нападот на Гробарите. 156 …