Дома Фудбал Лига на шампиони (Видео) Ќе има казни – Германски судија ќе настрадаше во Марибор!

(Видео) Ќе има казни – Германски судија ќе настрадаше во Марибор!

0
aytekin

Навивачите на Спартак Москва се познати како навивачи кои знаат да прават проблеми, па така и нивното гостување во Марибор не помина без проблеми.

Имено, малку недостасуваше во овој натпревар да настрада главниот судија Германецот Дениз Ајтекин.

Тие во текот на натпреварот на теренот фрлија пиротехнички средства, но за среќа Ајтекин не беше погоден, а недостасуваше навистина малку, во опасност беа и фудбалерите кои беа во негова близина.

Сигурно дека ова е инцидент за кој рускиот шампион ќе биде жестоко казнет од страна на УЕФА, но веројатно би следела и казна за Марибор поради лошата организација.


Problemi by goloviliga

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Јунајтед изгуби, Ибра го запиша своето име во историјата – Ова не му успеало на никој!

Шведскиот интернационалец во последните 15 минути од натпреварот во Лигата на шампионите п…