Дома Луд Спорт ВИДЕО: Херојот на Црвена Звезда доби главен лик во цртан филм

ВИДЕО: Херојот на Црвена Звезда доби главен лик во цртан филм

0
crtan film

Eден од најпопуларните Јутуб канали – „JustCartons“ на свој начин во 30 секунди ги претстави случувањата од вчерашниот натпревар во Белград.

Во најавата за анимираниот цртан е прикажан голот на Павков кој го постигнува после корнерот на Марко Марин, а одбранбените играчи во таа ситуација се претставени како да се хипнотизирани.

Комплетниот анимирам филм посветен на вчерашниот натпревар ќе биде поставен на истиот Јутуб канал.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Видео: Погба се тркаше со желка, па заклучи – не сум толку спор!

Ѕвездата на Манчестер Јунајтед, Пол Погба се пошегува на своја сметка така што ја спореди …