Дома Фудбал Германија Видео: Хаверц блеска, постави рекорд и му донесе победа на Леверкузен

Видео: Хаверц блеска, постави рекорд и му донесе победа на Леверкузен

Баер Леверкузен победи на гостувањето кај Фрајбург и се искачи на третото место на табелата.

Херој за „фармацевтите“ повторно беше Каи Хаверц кој го постигна единствениот гол во 54-та минута.

Хаверц игра во неверојатна форма и денес го постигна 5-от гол по продолжувањето на Бундеслигата, па неговата цена секојдневно расте.

Хаверц постави и нов рекорд бидејќи стана прв фудбалер кој во Бундеслигата постигнал 35 голови пред да наполни 21 година.

Со оваа победа Леверкузен се искачи на третата позиција на табелата со 56 бода, додека Фрајбург останува осмата позиција.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Мегваер пак мета на критики: Зошто го чуваше својот соиграч!? (ВИДЕО)

Тимот на Манчестер Јунајтед во 96. минута остана без победа против Саутемптон (2:2), а пос…