Дома Луд Спорт Видео: Федерер и Надал направија шоу на Лајвер купот

Видео: Федерер и Надал направија шоу на Лајвер купот

Роџер Федерер и Рафаел Надал направија вистински шоу  на „Лајвер купот“ кој овој викенд се игра во Женева.

Додека Надал губеше против Милош Раониќ, Федерер дојде до клупата и му подели неколку совети кои веднаш станаа хит.

„Мора повеќе да излегуваш на мрежа, натерај го да се обиде да те пробие. Многу си добар на мрежа. Дај малку спин и слајс, како некогаш“, му рече Федерер.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Коби од хеликоптерот му пишувал на неговиот најдобар пријател – се обидувал да помогне! (ВИДЕО)

Во „Стејплс Центарот“ вчера се одржа комеморацијата во чест на Коби Брајант и неговата ќер…