Дома Фудбал Лига на шампиони Видео: Саул го шокира Ливерпул уште од соблекувална

Видео: Саул го шокира Ливерпул уште од соблекувална

Атлетико Мадрид на фантастичен начин го отвори мечот против европскиот шампион во осминафиналето од Лигата на шампиони.

„Јорганџиите“ дојдоа до водство уште во 4-та минута со голот на Саул Нигез.

После еден корнер одбраната на „црвените“ реагираше неспретно, па Саул имаше лесна задача да ја смести топката во голот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

БАНДА СО ИНТЕРВЈУ ЗА СПОРТСКИ: Никој не може да биде сакан како Кара и Столе, сакам еден ден пак заедно да играме во Вардар!!

Дејан Милосављев беше еден од милениците на скопската публика, меѓутоа поради проблемите в…