Дома Луд Спорт Видео: Роналдо објави снимка од тренингот, а Георгина му го украде шоуто!

Видео: Роналдо објави снимка од тренингот, а Георгина му го украде шоуто!

0

Кристиано Роналдо се врати во Торино после одморот и продолжи со тренинзите.

Португалецот на социјалните мрежи се пофали со семеен тренинг од теретана, а во центар на внимание беше неговата сопруга Георгина.

Георгина работи на обликување на мускулите на нозте, додека Кристијано Јуниор трча на лента, а Роналдо вози точак.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Од Стојаково до Кина со Рено 4: Поминаа 11.000 километри и го развеаа македонското знаме на кинескиот ѕид! (ФОТО)

Maкедонците Ѓорѓи Николов и Џоко Шуклев направија еден навистина интересен спортски подвиг…