Дома Фудбал Видео: Реал имаше сигурно водство, па се „коцкаше“ на Бернабеу

Видео: Реал имаше сигурно водство, па се „коцкаше“ на Бернабеу

Реал Мадрид потешко од очекувањата запиша нови три бода на мечот против Леванте на „Сантиаго Бернабеу“.

На самиот почеток изгледаше дека „кралевите“ лесно ќе запишат нова победа, откако Бензема со два гола во 25-та и 31-та минута донесе сигурно водство.

До крајот на полувремето и Казимиро погоди за 3:0, па се чинеше дека Реал до врв ќе ја наполни мрежата на гостинот.

На самиот почеток на второто полувреме Борха Мајорал намали на 3:1, а Мелеро во 75-та минута ја врати неизвесноста на Бернабеу, но гостите немаа сили за „чудо“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Реал Мадрид без Асенсио во следните три недели

Лоши вести пристигнуваат за тимот на Реал Мадрид. Имено, Марко Асенсио поради повреда на м…