Дома Луд Спорт Видео: После „Сан Сиро“ Пирло и дружината заминаа во дискотека, а таму беше УРНЕБЕСНО!

Видео: После „Сан Сиро“ Пирло и дружината заминаа во дискотека, а таму беше УРНЕБЕСНО!

0

Синоќа на „Сан Сиро“ Андреа Пирло го одигра својот проштален меч на кој присуствуваа големи фудбалски имиња и направија спектакл.

Меѓутоа, уште поспектакуларно беше по завршувањето на мечот, кога сите заедно заминаа да прослават во еден ноќен клуб во Милано.

Таму главна ѕвезда беше Џенаро Гатузо кој го зеде микрофонот и почна да пее навивачки песни, а потоа сите заедно го повикаа капитенот Малдини да се обрати во чест на Пирло…Погледнете.

Коментари
loading...
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Светскиот шампион „се лизна на стартот“ – Мексико покажа карактер! (видео)

Термниот во 17:00 часот во четвртиот ден од Мундијалот беше резервиран за натпреварот поме…