Дома Фудбал Видео: Пандев со гол ја затвори сезоната во Серија А!

Видео: Пандев со гол ја затвори сезоната во Серија А!

0
pandev

Џенова во последното коло загуби на домашен терен од Торино со 1:2, а почестниот гол за домаќините го постигна Горан Пандев.

Торино со головите на Јаго Фалке и Базели имаше сигурно водство од 2:0, но во 80-та минута Горан Пандев постигна почесен гол за Џенова.

Сепак, Џенова до крајот не успеа да го избегне поразот, но Македонецот со гол ја затвори сезоната во Серија А.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Милан се држеше, но Јувентус го имаше Роналдо – Португалецот со прв трофеј во дресот на „старата дама“ (ВИДЕО)

Денес во Саудиска Арабија со почеток од 18:30 часот Јувентус и Милан го одиграа италијанск…