Дома Фудбал Репрезентации ВИДЕО: Пандев асистираше, па ја „закова“ топката во мрежата, Муслиу погреши – видовме три гола за седум минути!

ВИДЕО: Пандев асистираше, па ја „закова“ топката во мрежата, Муслиу погреши – видовме три гола за седум минути!

Македонија сигурно маршира кон новата победа во Лигата на Нации во 37-тата минута, избраниците на Игор Ангеловски веќе имаат предност од 3:1.

Клучен и овој пат како и при првиот погодок (тука) беше тандемот Пандев – Трајковски! Нашиот капитен повторно беше во улога на асистент, а Трајковски го постигна својот втор гол на натпреварот.

https://www.facebook.com/SportisimoMakedonisimo/videos/487143511787526/

Веќе во 35-тата минута беше и 3:0, овој пат Горан Пнадев се запиша и во листата на стрелци. Само две минути подоцна Муслиу направи катастрофална грешка и дозволи Лихтенштајн да постигне погодок за 3:1.

https://www.facebook.com/SportisimoMakedonisimo/videos/280324672585762/

 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Финансиската моќ на англиските клубови: Само Челзи во Европа потрошил повеќе од Нотингем

Нотингем Форест, повратникот во Премиер лигата попладнево го потврди трансферот на Морган …