Дома Луд Спорт ВИДЕО: Новиот стајлинг на Рамос најдобро го опишува погледот на Карвахал

ВИДЕО: Новиот стајлинг на Рамос најдобро го опишува погледот на Карвахал

0

Реал Мадрид вчера убедливо со 5:2 го победи Реал Сосиедад, а пред натпреварот, Серхио Рамос уште еднаш ги шокираше соиграчите и јавноста со неговиот невообичаен стајлинг.

Неодамна, Рамос на Инстаграм објави фотографија поради што беше исмеан, бидејќи имаше сино палто и сина капа. Оваа комбинација не му беше успешна, па сега се обиде со „црвено“.

Сега повторно сакаше да изгледа поинаку од останатите, а неговиот нов стајлинг го насмеа Карвахал, кој слатко му се смееше кога го погледна Рамос во автомобилот.

Но, мора да се признае дека се подобри во однос на неодамнешната комбинација.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Ужасни сцени во Австрија: Судијата тешко повреден, мечот прекинат (видео)

Натпреварот од квалификациите за Лига Европа помеѓу Штурм и АЕК Ларнака беше прекинат во в…