Дома Фудбал Италија Видео: Несторовски не запира – нова жртва Болоња!

Видео: Несторовски не запира – нова жртва Болоња!

Македонскиот интернационалец Илија Несторовски не запира да ги тресе противничките мрежи во Серија А.

Тој продолжи со одличната форма и попладнево го постигна својот 7-ми гол оваа сезона против Болоња.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


На полувреме натпреварот е 1:1…


Ilija Nestorovski Goal – Bologna 0-1 Palermo… by GoalsGalore

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Мбапе претставен на Сантиаго Бернабеу: Ми се исполни сонот🎥

Килијан Мбапе денеска и официјално пред полниот Сантијаго Бернабеу беше преставен како нов…