Дома Фудбал Италија Видео: Несторовски и Удинезе го победија очајниот Милан

Видео: Несторовски и Удинезе го победија очајниот Милан

0

Милан лошо ја започна сезоната и беше поразен на гостувањето кај Удинезе (1:0) во првото коло од Серија А.

„Росонерите“ одиграа многу лош натпревар и практично не создадоа нути една зрела шанса за гол. Тренерот Џампаоло започна без ниту едно ново засилување, но неговиот тим немаше идеја на теренот.

Тоа знаеше да го казни Удинезе, кој преку еден корнер во 7-1-та минута погоди за 1:0, откако Бекао беше највисок во скокот.

Несторовски мечот го започна од клупата и во игра влезе една минута пред победоносниот погодок.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Липи го брани Де Лихт: Се сеќавате на Зидан?

Maтијас Де Лихт ова лето направи трансфер од Ајакс во Јувентус. Холанѓанецот го сакаа неко…