Дома Видео (Видео) Неверојатно промашување на Лаказет

(Видео) Неверојатно промашување на Лаказет

Арсенал и Славија Прага моментално го играат натпреварот од четвртфиналето во Лига Европа.

Во Лондон се уште нема голови иако Арсенал во 62. минута имаше неверојатна прилика за гол.

Сам пред голманот на госите излезе Лаказет и се очекуваше рутински да погоди, но наместо тоа се затресе стативата и остана 0:0.

Големото промашување на напаѓачот на Арсенал погледнете го OВДЕ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…