Дома Останати Кошарка НБА Видео: Неверојатно, но кога не оди, не оди – Ибака промаши четири шута во еден напад

Видео: Неверојатно, но кога не оди, не оди – Ибака промаши четири шута во еден напад

ibaka

Рапторси изминатата ноќ стигнаа до победа против Никси и така ја врзаа осмата победа во низа и се зацвртстија на лидерската позиција на источната конференција, Серж Ибака беше помеѓу најдобрите со 14 поени и седум скокови.

Сепак, во еден напад воопшто не му одеше. Тој промашуваше, а топката му се враќаше, но кога не оди, едноставно не оди…

Тој прво упати два шута, Никси лошо се бранеа под својот кошот, па Рапторси организраа нов напад во кој Ибака не реализираше два зицера. Погледнете…

 

Serge Ibaka … not feeling it ?

A post shared by SportsCenter (@sportscenter) on

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Официјално: Марк Гасол повеќе не е кошаркар на Мемфис

Марк Гасол и официјално е слободен играч. Трикратниот освојувач на НБА прстенот како и нег…