Дома Луд Спорт Видео: Навивач на Валенсија го плукна Обамејанг

Видео: Навивач на Валенсија го плукна Обамејанг

0

Напаѓачот на Арсенал, Пјер Емерик Обамејанг беше мета на навивачите на Валенсија и доживеа непријатности на „Местаља“.

Напаѓачот постогна хет-трик во полуфиналниот натпревар синоќа, а при прославата на вториот гол истрча кон трибината каде се наоѓаа фановите на Валенсија.

Иако не провоцираше, го навлече бесот на навивачите, па еден дури се обиде да го плукне, а тој одбратен гест го снимија камерите.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Анализа и предлог типови: Манчестер Сити – Тотенхем

Веќе во второто коло од Премиер лига не очекува големо дерби каде што силата ќе ја измерат…