Дома Луд Спорт ВИДЕО: Мората е повреден, а она што го прави со неговата сопруга ги налути навивачите на Челзи

ВИДЕО: Мората е повреден, а она што го прави со неговата сопруга ги налути навивачите на Челзи

0

Алваро Мората е повреден и не игра месец дена, па слободното време сега го поминува во друштво со својата сопруга, Алис Кампело.

Мората не игра од 17. јануари поради повреда на грбот, а тренерот на „Сините“, Антонио Конте изјави дека враќањето на шпанскиот напаѓач нема да биде така брз и едноставен. И додека Конте зборува за лошата состојба на грбот на Мората, тој делува потполно добар во друштво на неговата сопруга, со кого најпрвин танцува, а потоа и ја крева на раце.

Мората во Челзи пристигна од Реал Мадрид за 80 милиони евра, но навивачите сметаат дека постои причина зошто не игра и дека работата е во грбот. И додека некои сметаат дека лаже и дека едноставно не игра, другите се воодушевени од начинот на кој танцува со неговата сопруга. Секој тоа го доживува на свој начин…

Ti amoooo amichetto del cuore @alvaromorata ❤

A post shared by ALICE (@alicecampello) on


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Среќник на годината: Во 97-ма и 98-ма минута за 5 фунти си доби – 84.000! (ФОТО)

Eден Шкот преку ноќ се збогати и на вложени 5 фунти си заработи – 84.000! За работата да б…