Дома Луд Спорт Видео: Модриќ доби изненадување за својот роденден!

Видео: Модриќ доби изненадување за својот роденден!

Лука Модриќ денес го слави 34-от роденден и моментално се наоѓа во Азербејџан каде вечерва гостува со својата репрезентација.

Репрезентативните колеги му приредија изненадување на својот капитен и му подарија роденденска торта.

Лука за роденденот посака победа во денешниот натпревар и изјави:

„Мило ми е што можам да го славам роденденот во вакво опкружување. Мислам дека само два или три родендени не сум ги прославил со репрезентацијата. Ќе бидам тука додека можам“, изјави Модриќ.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Стерлинг флертува со Реал Мадрид

Една од големите ѕвезди на Манчестер Сити, Рахим Стерлинг се поврзува со трансфер во Реал …