Дома Фудбал Останато Видео: Марадона и Верон се скараа на хуманитарен натпревар!

Видео: Марадона и Верон се скараа на хуманитарен натпревар!


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Легендите на аргентинскиот фудбал, Диего Марадона и Хуан Себастијан Верон расчистуваа стари сметки за време на Мечот за Мир, па мораше да интервенира обезбедувањето.

Диего му се налутил на помладиот Верон затоа што одбил да се поздрави со него, па на патот до соблекувалната летаа и погрдни зборови, па дури и беше спречен обид да Марадона да го нападне Верон.

Верон ги немаше заборавено обвинувањата на Марадона, по дебаклот на Аргентина на Светското првенство во Јужна Африка во 2010 година, па затоа одби да се поздрави со него.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Жоао Феликс може да се пресели на „Олд Трафорд“

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Португалскио…