Дома Фудбал Англија Видео: Ливерпул играше, имаше водство, а потоа му се случи Ловрен

Дербито на Ливерпул заврши без победник (1:1), иако „црвените“ беа далеку подобар противник но промашувањата го чинеа многу.

Во првото полувреме немаше многу возбудувања, но публиката на „Енфилд“ виде еден прекрасен гол. Се играше 42-та минута кога Мохамед Салах после еден пробив мајсторски го погоди спротивниот агол и му донесе водство на Ливерпул.

Да се биде или не за Данска и Србија! ↓↓↓

Во второто полувеме Ливерпул беше далеку подобар тим, создаде многу шанси, но не успеа да постигне втор гол. Казната стигна во 70та минута, кога Ловрен непромислено стартуваше врз Левин, а судијата покажа на белата точка. Сигурен реализатор беше Вејн Руни за конечни 1:1.