Дома Актуелно Видео: Лајпциг повторно без победа, Ориги промаши празен гол

Видео: Лајпциг повторно без победа, Ориги промаши празен гол

Во првиот натпревар на 16. коло Волфсбург и Лајпциг одиграа без победник.

Волфсбург поведе во 15. минута од натпреварот кога Ферхав беше прецизен од белата точка и со тој резултат од 1:0 се отиде на полувреме.

Подобрата игра Лајпциг успеа да ја круниса на почетокот од второто полувреме кога Халстенберг успеа да погоди по асистенција на Поулсен.

Во продолжение на натпреварот Лајпциг остана и без играч помалку со вториот жолт картон и автоматски црвен за Упамекано.

Во центарот на вниманието на денешниот натпревар беше и Дивок Ориги кој при резултат 1:1 промаши празен гол од непосредна близина.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

За овој гол зборува целиот свет🎥

Во 10-то коло од холандското првенство Гронинген го победи АЗ Алкмаар со резултат 2:0, но …