Дома Луд Спорт Видео кое стана хит: Сите нокаути на Мирко КроКоп

Видео кое стана хит: Сите нокаути на Мирко КроКоп

0

Мирко Филиповиќ познат како „КроКоп“ минатата година се прости од активната боречка кариера и се прости на најдобар можен начин после седум последователни победи што е негова најдолга низа во ММА кариерата.

На Јутјуб неодамна се појави видео од сите нокаути во неговата ММА кариера – вкупно 26!
Погледнете го видеото кое веднаш стана апсолутен хит во целиот свет!

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Луд Спорт

Проверете

Видео: ОТКРИЕНО – Еден од Хрватските хулигани во дербито е познат ММА борец!

Дамир Товариќ бил еден од хрватските хулигани кои учествуваа во нападот на Гробарите. 156 …