Дома Фудбал Лига на шампиони Видео: Избран најубавиот гол во групната фаза од ЛШ

Видео: Избран најубавиот гол во групната фаза од ЛШ

Голот кој Марсел Сабицер од Лајпциг го постигна на мечот против Зенит е избран за најубав гол во групната фаза од Лигата на шампиони.

Зад него, според офиијалниот избор на УЕФА, останаа головите на Суарез против Интер, како и головите на Даглас Коста и Лаутаро Мартинез.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Рамос пред Сити: Кога е тешко децата треба да се тргнат од патот

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос полн со мотив пред најважниот натпревар оваа сезона…