Дома Фудбал Останато Веќе се знае: „Златната топка“ оди кај…

Веќе се знае: „Златната топка“ оди кај…

Весникот „Мундо Депортиво“ објави дека Кристиано Роналдо ќе ја освои „Златната топка“ за 2016 година и дека играчот веќе бил информиран за тоа.

Весникот тврди дека за четврток е закажана средба во шпанската престолнина меѓу претставниците на „Франс Фудбал“ и напаѓачот на Реал Мадрид, на која ќе биде снимено интервју со Роналдо и ќе бидат направени слики.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Како што е познато, од оваа година „Златната топка“ повторно се дoделува само од „Франс Фудбал“ а во гласањето учествуваат новинари.

Доделувањето на наградата ќе биде следниот понеделник, а второто место наводно го освои Меси, додека третото место сеуште не се знае точно, а во игра се неколку фудбалери, пред се Гризман и Суарез.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Арсенал го „краде“ Зиркзе пред носот на италијанските гиганти

Арсенал покажува сериозен интерес за ѕвездата на Болоња, Џошуа Зиркзе, пренесиваат медиуми…