Дома Фудбал Останато Вејн Руни остана без клуб

Вејн Руни остана без клуб

Екс-фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни ја заврши соработката со неговиот клуб Ди-Си Јунајтед.

Разделбата помеѓу Руни и Ди-Си Јунајтед доаѓа откако вчера неговиот клуб славеше со 2:0 против Њујорк Сити. Сепак, тие бодови не беа доволни за тимот да влезе во плеј-офот.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


„Ова е вистинско време за заминување. Направив се што можам да го одведам клубот во плеј-офот. Но, некогаш работите не излегуваат онака како што сакаме“, изјави Руни по натпреварот.

Ди-Си Јунајтед беше во добра позиција да обезбеди плеј-оф меѓутоа со серија од шест натпревари без победа се доведоа во лоша ситуација.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Официјално: Пјер-Емерик Обамејанг ќе игра во Саудиска Арабија

Екипата на Ал Кадсија на својата официјална веб-страница објави дека потпиша договор со на…