Дома Фудбал Англија Вест Хем го наградува Дејвид Мојс

Вест Хем го наградува Дејвид Мојс

Шкотскиот тренер Дејвид Мојс ќе потпише нов договор со Вест Хем.

Иако се шпекулираше дека се наоѓа на листата желби на неговиот поранешен клуб, Мојс одлучи да го продолжи својот престојк во Лондон.

Мојс заслужи нов договор затоа што го предводеше Вест Хем до високата шеста позиција, а до самиот крај се бореше за пласман во Лигата на шампионите.

Вест Хем наредната сеозна ќе се натпреварува во Лига Европа и Мојс ќе има прилика да се докаже и во Европа.

Ќе потсетиме Мојс најдобрите денови како тренер ги поминуваше во Евертон, подоцна не се прослави во Јунајтед, а пред доаѓањето во Вест Хем работеше во Реал Сосиедад и Сандерленд.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Фудбалерите го одработија првиот тренинг во Амстердам 📸

Maкедонската фудбалска репрезентација ја чека натпреварот од последното коло во групата на…