Дома Македонски спорт Мак ракомет Веспрем и Манасков со максимален учинок запишаа нов триумф против Ференцварош

Веспрем и Манасков со максимален учинок запишаа нов триумф против Ференцварош

Веспрем успеа да слави кај Ференцварош на гости со резултат 31:26, па така го запиша 18. триумф во унгарското првенство.

Нашиот интернационалец, Дејан Манасков беше помеѓу најуспешните со постигнати 5 погодоци на мечот за Веспрем.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Уште од самиот старт подоминантен на теренот беше Веспрем кој на паузата замина со 5 голови позитива, разлика која важеше и на крајот од мечот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Ангеловски: Се надеваме на вајлд-карта за ЛШ

Во рамките од 13 коло во групата „А“ од ракометната Лига на шампионите Еурофарм Пелистер ќ…