Дома Фудбал Останато Венгер брзо му објасни на Мурињо, еве зошто го нема во неговата книга

Венгер брзо му објасни на Мурињо, еве зошто го нема во неговата книга

Денес Жозе внимание привлече изјавата на Жозе Мурињо во која зборуваше зошто го нема во книгата на Венгер.

„Затоа што никогаш не ме победи. Сигуно нема да пишуваш за некој кого во 12 или 14 меча не си го победил ниту еднаш. Што има да каже за мене? Ја разбирам целосно неговата ситуација“, гласеше изјавата на Мурињо.

Многу брзо стигна објаснувањето од францускиот стратег.

„Не сакав да пишува за луѓето кои и понатаму се тренери. Не пишував ниту за Гвардиола и Клоп“, одговори Венгер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

УЕФА нема да ја почитува одлуката на судот од Мадрид за Суперлигата

Европската куќа на фудбалот (УЕФА) нема да ги почитува барањата на мадридскиот суд, кој од…