Дома Видео Велосипедска трка во Италија имаше трагичен крај

Велосипедска трка во Италија имаше трагичен крај

Велосипедска трка во Италија имаше трагичен крај затоа што животот го загуби 41-годишнииот Стефано Мартолини, спортски директор на екипата Вирис Виџевано.

Спортскитот директор го следеше мечот покрај патеката, а во еден момент велосипедист изгуби контрола и удри директно во него. При незгодниот пад Мартолини си ја удри главата, па докторите можеле само да констатираат смpт.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Ѓоковиќ го откри мотивацискиот говор што си го кажал сам на себе🎥

Новак Ѓоковиќ на пресконференцијата откри дека пресудниот момент за него во четвртфиналето…